Nnoviny

Vánoční pohádku natáčeli ve Žlebech

Žleby – Žlebský zámek skutečně připomíná královské sídlo z pohádek. Bílá fasáda, upravený park před hlavním vchodem i rozsáhlý lesopark v jeho okolí přímo nabádají k natočení pohádky. Právě v takovém prostředí chceme vidět princeznu a prince nebo i chudého mladíka, jak ruku v ruce směřují ke svatbě před závěrečnými titulky. A o Vánocích se nám takový sen splní.

O VÁNOČNÍ HVĚZDĚ
Kráse žlebského zámku neodolali filmaři ani letos, a tak ke Královskému slibu, Šípkové Růžence, Nejkrásnější hádance nebo Kouzlům králů tentokrát přibude příběh O vánoční hvězdě. Jejím režisérem je Karel Janák a mezi herci se objeví například Vojtěch Kotek, Anna Geislerová, Matěj Hádek a další.

V NEBI I NA ZEMI
Na pohádku, která nám bude vyprávět příběh o dramatickém souboji, odehrávajícím se v nebi, zatímco lidé se připravují na Vánoce, se můžeme těšit už teď a kromě žlebského zámku v ní uvidíme také malebnou krajinu tatranského skanzenu. Více o ději pohádky Česká televize zatím logicky nechce a ani nemůže prozradit. Vždyť vánoční pohádka má být, stejně jako celé to období, trochu kouzelná, trochu tajemná a hlavně by měla být pro diváky překvapením.

NEJEN V POHÁDKÁCH…
Žleby, respektive místní zámek si ale “zahrál” i v několika dalších starších snímcích, z nichž ne všechny byly jen pohádkové. Natáčel se tady například film Slasti otce vlasti a dokonce ve Formanově oscarovém snímku Amadeus i v dalších.

24.05.2020 Zdeňka Nezbedová
  • Další články
  • Rubriky