Nnoviny

20. ročník taneční soutěže O kutnohorský groš přilákal páry z celé republiky

Kutná Hora – V neděli 4. října se v tanečním sále Kulturního domu Lorec uskutečnil díky organizátorům – Taneční škole Novákovi – a sponzorům již dvacátý ročník taneční soutěže O kutnohorský groš.

Konání soutěže, stejně jako mnohé další akce, posunul v čase koronavirus. Jak prozradila organizátorka soutěže, paní Jana Nováková, původně byl jeho termín již v dubnu, ale tehdy platná opatření jeho uskutečnění zabránila. Došlo na těžké rozhodování – ročník buď zrušit nebo přesunout datum konání na podzim. Zvítězila snaha i v tomto roce nabídnout tanečníkům jejich již tradiční soutěž.

KORONAVIRU NAVZDORY
Podzimní termín vyšel s velkým štěstím na poslední den, kdy bylo možné takovou soutěž uspořádat před zavedením nouzového stavu. I přesto, že se mnozí obávají pandemie, na parketu se vystřídal úctyhodný počet tanečních párů ze všech koutů republiky i ze zahraničí. Soutěžilo se ve všech věkových kategoricích, ve standardních i latinskoamerických tancích, soutěže byly postupové. V porotě mimo dalších zasedli také účastníci soutěže StarDance Marek Dedík a Andrea Třeštiková.

Jaká byla atmosféra 20. ročníku taneční soutěže O kutnohorský groš lze nejlépe posoudit z fotogalerie.

05.10.2020 Zdeňka Nezbedová
  • Další články
  • Rubriky