Nnoviny

Město chce koupit elektromobil

Čáslav – Elektromobily jsou nyní jednou z možností, jak řešit otázku ekologie. Čáslavská radnice podle usnesení městské rady plánuje jeden takový vůz pořídit také…

Rada města už před měsícem schválila zahájení tak zvaného zadávacího řízení na pořízení komunálního elektromobilu pro město Čáslav. Pro jaké účely by měl sloužit a další podrobnosti o plánovaném nákupu prozradil tiskový mluvčí městské rady Mgr. Filip Velímský, PhD.

„Jde o nákup elektromobilu, malého užitkového vozidla kategorie L7E, vše je aktuálně ve fázi přípravy zahájení zadávacího řízení,“ uvedl Filip Velímský s tím, že ozidlo je plánováno pro celoroční nasazení při zajištění údržby veřejných prostranství a zeleně v intravilánu města (tedy čáslavské městské zeleně).

Elektromobil kategorie L7E – ilustrační snímek
Zdroj: eco-future.cz

„Celková předpokládaná hodnota zakázky ve výši 400 000 Kč bez DPH byla stanovena na základě orientačního průzkumu trhu. Město si v rámci Národního programu životního prostředí (ve výzvě č. 11/2019) podalo k Státnímu fondu životního prostředí ČR žádost o dotaci na nákup. Rozhodnutí SFŽP o přiznání dotace se očekává v listopadu 2020,“ doplnil Filip Velímský.

17.10.2020 Zdeňka Nezbedová
  • Další články
  • Rubriky