Nnoviny

Kutnohorští policisté v jiné roli, než je běžně známe

Kutnohorsko – Empatie a úcta k člověku, který si to zaslouží, je přece jedním ze základních etických požadavků na správného policistu, policistku.

Kdo nemá srdce, není člověkem. Kdo není schopen vnímat pocity druhého, sám je ochuzen. Každý z nás může v této nelehké době přispět o trochu více nežli jindy svou pozorností, porozuměním, pohlazením. Je vhodné, aby tak činil policista, který je přece ztělesněním striktní a chladné litera zákona?….. Ano, může!!, ba dokonce, měl by.

EMPATIE A ÚCTA
Empatie a úcta k člověku, který si to zaslouží, je přece jedním ze základních etických požadavků na správného policistu, policistku. Jeden z takových příznivě emoční z vztahů k veřejnosti proběhl dne 2. prosince 2020 v Senior-centru Kolín.

MIKULÁŠ V DOMOVĚ SENIORŮ
Stejně tak, jako v minulém roce zde klienty v předvánočním čase navštívil policista z kutnohorského dopravního inspektorátu, Daniel Votroubek, který ve slavnostním obleku svatého Mikuláše za asistence anděla a nezbedných čertů věnoval chvilku každému ze seniorů, a předal jim malý dárek. S každým takříkajíc prohodil pár milých a vřelých slov.

SENIOŘI SVÉHO MIKULÁŠE ZNAJÍ
O tom, že se jedná o policistu, mnozí již z dřívější doby dobře vědí. Kolikrát se zde “mihnul” i v uniformě a hovořil s nimi. Dobře si ho pamatují, a okamžik, když Mikuláš pohladil dědečka po tváři, byť zdárně kamuflován, zaslechl od usměvavé vrásčité tváře větu “Jé, jste to Vy, pane Votroubek, že jo?”, zahřál na duši.

Ano, jsme policisté. Ano, důsledně dbejme na dodržování zákona a buďme odpovědní……… Nezapomeňme být ale také lidmi.

prap. Daniel Votroubek inspektor dopravní inspektorát P ČR Kutná Hora

Upravila: por. Mgr. Vendulka Marečková, tisková mluvčí P ČR Kutná Hora

07.12.2020 Zdeňka Nezbedová
  • Další články
  • Rubriky