Nnoviny

Žena přišla o život při novoročním požáru ubytovny v Kutné Hoře

Kutná Hora – Požár, který vznikl ve večerních hodinách na Nový rok v ubytovně v kutnohorském Sedlci, si vyžádal jeden lidský život a zranění jak ubytovaných osob, tak i členů zasahujících jednotek.

U požáru byli první hasiči už po třech minutách od jeho nahláčení. Protože šlo o rozsáhlý problém a složitou situaci, zasahovaly na místě nakonec profesionální hasiči z Kutné Hory, Čáslavi i Kolína a dále dobrovolní hasiči z Malína, Nových Dvodů, Křesetic, Malešova a Starého Kolína. Vyhlášen byl 2. poplachový stupeň.

Požár ubytovny v Sedlci si vyžádal lidský život
Foto: nnoviny

Lidé, kteří žili na ubytovně, přišli o střechu nad hlavou. Ačkoliv se hasiči snažili zajistit evakuaci osob pomocí výsuvných žebříků, někteří v obavách vyskakovali z oken, což bylo příčinou i několika zranění. Podle informací, které poskytl starosta Kutné Hory Josef Viktora jsou dva lidé v nemocnici. Jde o děti, z nichž jedno utrpělo popláleniny a je umístěné na specializovaném pracovišti v Praze a druhé utrpělo zranění právě po skoku z okna.

Na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči
Foto: nnoviny

V sobotu před polednem stále ještě probíhaly dohašovací práce a na místě se nacházelo několik hasičských automobilů. O tom, jak vysoké budou celkové škody a zda bude možné ubytovnu zrekonstruovat nebo bude nezbytné ji zbourat, budou rozhodovat následné znalecké posudky. Známa doposud není ani příčina požáru.

Budova přišla o střechu a pravděpodobně bude nutné ji zlikvidovat
Foto: nnoviny

Obyvatelé ubytovny našli díky pomoci města svoje dočasné útočiště v ubytovně na Klimešce, kde dostali i jídlo a nezbytnou pomoc. S tou ostatně již v noci přímo na místo požáru přispěchali pracovníci Charity, kteří přivezli deky, teplé oblečení a nápoje. Po víkendu budou probíhat další kroky k řešení této krizové situace.

Fotogalerie: archiv HZS

02.01.2021 Zdeňka Nezbedová
  • Další články
  • Rubriky