Nnoviny

Kutnohorské seniory chrání termokamera od Foxconnu

Kutná Hora – Senioři v Domově Barbora Kutná Hora jsou nyní ve větším bezpečí. Od začátku roku totiž všechny návštěvníky vstupující do sídla tohoto poskytovatele sociálních služeb automaticky zkontroluje nová termokamera. Denně přes měření projde až 200 lidí. Zařízení v ceně přes 70.000 korun domovu darovala společnost Foxconn.

Kontrola tělesné teploty je jedním z opatření zamezujících šíření nového typu koronaviru. Nyní je u vstupu podstupují všichni zaměstnanci, personál i klienti domova. To zvyšuje bezpečí všech a současně usnadňuje v dnešní výjimečné situaci provoz. Do této chvíle totiž měřil personál tělesnou teplotu s pomocí ručně ovládaných teploměrů.

ŘEDITEL FOXCONNU PODĚKOVAL ZA PÉČI O SENIORY

„Oceňuji práci všech, kteří bojují proti pandemii koronaviru. Jsem rád, že jsme nákupem termokamery podpořili pracovníky Domova Barbora, a společně tak přispěli k ochraně zdraví klientů i personálu,“ komentoval dar Stephen McKenna, generální ředitel společnosti Foxconn v Kutné Hoře.

ŘEDITELKA DOMOVA BARBORA OCENILA DAR

Na jeho slova navázala Jana Juklová, ředitelka Domova Barbora v Kutné Hoře: „Děkujeme Foxconnu za vstřícné jednání a následnou podporu při financování speciálního systému na měření teploty všech příchozích osob do areálu našeho domova. Tento systém je v této době klíčový pro bezpečné fungování našeho zařízení.“

TZ

20.01.2021 Zdeňka Nezbedová
  • Další články
  • Rubriky