Nnoviny

Gratulace paní Jarmile Kratochvílové

V úterý 26. ledna slaví kulaté narozeniny světová rekordmanka v běhu na 800 metrů, paní Jarmila Kratochvílová. K tomuto významnému jubileu jí gratuluje i bývalý starosta města, inženýr Jaromír Strnad. 

Čáslav je město, spojené s mnoha významnými osobnostmi, na jejichž život, umění nebo výkony můžeme být právem hrdí. Jednou z takových žen je také paní Jarmila Kratochvílová – sportovkyně, která už neuvěřitelných sedmatřicet let drží světový rekord v běhu na 800 metrů. 

S paní Jarmilou Kratochvílovou jsem mnohokrát spolupracoval, když se jednalo o otázky sportu v našem městě. Vím proto, že vždy byla a dodnes je ochotná pomoci tam, kde je to třeba, že neváhá nasadit ani čas ani síly pro to, aby se podařila dobrá věc. Velký dík jí patří i za její dlouholetou práci s mladými lidmi, kterým se věnovala po ukončení své vlastní aktivní sportovní kariéry. 

Jak sama často vzpomíná, dosáhnout takových výkonů, jaké odváděla právě Jarmila Kratochvílová, vyžaduje nejen talent, ale hlavně odhodlání, vnitřní disciplínu, píli a neuvěřitelnou dávku odpovědnosti. Nic z toho jí nechybělo, a tak se může stále pyšnit titulem mistryně světa za výkon, který nebyl dodnes překonán.

Paní Jarmila Kratochvílová dnes slaví velké životní jubileum. K němu jí ze srdce gratuluji a jsem si jistý, že spolu se mnou jí mnoho dobrého, tolik potřebné zdraví, ale i štěstí a radost do dalších let přejí mnozí další Čáslaváci. 


Tak ještě jednou: Vše nejlepší!

Jaromír Strnad

26.01.2021 Zdeňka Nezbedová
  • Další články
  • Rubriky