Nnoviny

Podvádět se nevyplácí. Ženě hrozí až dvouleté vězení

Kutnohorsko – Obviněné ženě hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta, zákaz činnosti nebo propadnutí věci nebo majetkové hodnoty.

Dvaatřicetiletá žena z Kutné Hory nehradila úmyslně nájemné za pronajatý byt v Kutné Hoře. Z tohoto důvody jí byl nájem k červenci 2019 ze strany majitele bytu ukončen a z bytu se odstěhovala. Podezřelá přesto v úmyslu vlastního obohacení ve stejnou dobu na Úřadu práce České republiky při podání žádosti o dávku státní sociální podpory – příspěvku na bydlení, předložila nájemní smlouvu k nájmu na adrese s falešnými příjmovými pokladními doklady o úhradě nájemného, které si za tímto účelem vyhotovila, jako podklad pro rozhodnutí o přiznání dávky.

ŽENA LHALA OPAKOVANĚ
Opakovaně navíc úředníkům při podání žádosti o dávku státní sociální podpory – příspěvku na bydlení, uvedla nepravdivé informace ve formuláři “Doklad o výši nákladů na bydlení”, se kterým předložila falešné pokladní doklady o uhrazeném nájemném, které si za tímto účelem vyhotovila, kterými prokazovala uhrazené nájemné jako podklad pro rozhodnutí o přiznání dávky, v důsledku čehož jí byla Úřadem práce České republiky neoprávněně přiznána a ve dvou případech vyplacena.

HROZÍ AŽ DVOULETÉ VĚZENÍ
Kutnohorští kriminalisté dne 11. února 2021 zahájili trestní stíhání podezřelé jako osoby obviněné. Obviněné ženě hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta, zákaz činnosti nebo propadnutí věci nebo majetkové hodnoty.

por. Mgr. Vendulka Marečková
tisková mluvčí
P ČR Kutná Hora

Ilustrační úvodní foto: Pixabay

12.02.2021 Zdeňka Nezbedová
  • Další články
  • Rubriky