Nnoviny

Hodnocení nového dopravního značení na Čeplově: Místostarosta je spokojen

Čáslav – Únorové zasedání městského zastupitelstva přineslo i několik otázek občanů, přestože se jich v době pandemie odvážilo přijít přímo na Novou scénu Dusíkova divadla jen minimum. Jeden z dotazů směřoval k nové dopravní situaci na Čeplově

Jeden z občanů města se v rámci úvodní části zasedání městských zastupitelů zeptal na vyhodnocení nového systému dopravního značení a tedy i pravidel silničního provozu na Čeplově. Zavedení přednosti zprava v počátku zvedlo velkou vůli nevole místních obyvatel. Jak to tedy vypadá přibližně po roce nového provozu?

JEN DVĚ DOPRAVNÍ NEHODY
Odpovědi na položený dotaz se ujal místostarosta města Martin Horský, který si tento krok pochvaloval. „Dopravní úprava na Čeplově je přes rok. Pokud vím, staly se tam v průběhu té doby dvě dopravní nehody bez ublížení na zdraví, z toho jedna přibližně před čtrnácti dny.”

LIDÉ SI ZVYKLI
“Podle toho, co víme, se tam dopravní nehody nedějí, zklidnila se doprava, není žádná stížnost na rychlost – ani se tam rychle jet nelze. Řekl bych, že v tuto chvíli si občané i starousedlíci na nové dopravní řešení zvykli a naopak se k nám nyní zpětně dostávají ohlasy, že toto opatření zafungovalo a já jsem osobně rád, že se na Čeplově situace zklidnila.”

13.02.2021 Zdeňka Nezbedová
  • Další články
  • Rubriky