Nnoviny

U nádraží přibude 27 parkovacích míst. V minulých letech jich vzniklo už 130 a stále nestačí

Čáslav – Podle informací, které uvedl na zasedání na zastupitelstva města místostarosta Martin Horský na dotaz zastupitele Ing. Drahomíra Blažeje, předpokládá vedení města, že ještě před koncem letních prázdnin budou mít motoristé k dispozici dalších 27 nových parkovacích míst v blízkosti nádraží Českých drah.

Ze zkušeností řidičů je zřejmé, že tady stále další parkovací plochy chybí, i když v uplynulých deseti letech v této lokalitě vzniklo již plných sto třicet míst pro odstavení osobního automobilu.

PARKOVACÍ MÍSTA VZNIKALA V LETECH 2012 – 2014
Podle tehdejšího vysvětlení bývalého starosty města Ing. Jaromíra Strnada šlo jednak o devadesát parkovacích míst v první etapě výstavby v letech 2012 a 2013 a třicet míst navíc přibylo v roce 2014. Dalších deset nových míst vzniklo při rekonstrukci a úpravě pravidel pro parkování také v Husově ulici.

AUTEM NA VLAK
I když by se to mohlo zdát jako dostatečné, lidé přijíždějící ráno k nádraží, aby pak pokračovali vlakem za prací, je hodně – jak přímo z Čáslavi, tak i z okolních obcí. Nová parkovací místa jsou tedy potřebná i nadále. Zatímco doposud vznikaly parkovací plochy z pohledu z Husovy ulice k nádraží vpravo, nyní by měl být připraven prostor i na druhé straně nádražní budovy.

PARKOVÁNÍ ZA TÉMĚŘ DVA MILIONY
Předpokládané náklady na vybudování nových sedmadvaceti parkovacích míst je 1,8 milionů korun. Výběrové řízení na zhotovitele již bylo podle posledních informací, uvedených na FB města dne 20. února, vyhlášeno.

23.02.2021 Zdeňka Nezbedová
  • Další články
  • Rubriky