Nnoviny

Blíží se úprava parku u Žižky. Jak bude vypadat po investici více než 800 000 korun?

Čáslav – V březnu by se měly podle informací radnice rozeběhnout práce na další fázi změn v parku u sochy Jana Žižky z Trocnova na stejnojmenném zdejším náměstí.

V minulém roce bylo pokáceno šest lip a nové byly vysazeny, došlo také k odstranění mladého jehličnanu, který měl původně nahradit před několika lety spadlý “vánoční” strom. Vysazen byl nový tis, a to na místo toho, který byl v předchozím roce pokácen.

JAKÉ ÚPRAVY PARK ČEKAJÍ?
Již v minulém roce nechalo vedení města vypracovat projekt na úpravu tohoto prostranství. Na plánku, který je umístěn v trávníku na této ploše je ale stále stará informace o původní podobě, jakou měla tato část náměstí získat v rámci celkového projektu revitalizace zeleně v několika městských lokalitách. Od tohoto záměru vedení města ustoupilo a nechalo zpracovat další návrh.

LETNIČKY DO PARKU
Podle dokumentů, které musí město povinně umisťovat na internet, byly pro park u Žižkovy sochy již objednány letničky v předpokládané ceně kolem 75 000 Kč od Střední odborné školy Jarov.

AUTOMATICKÁ ZÁVLAHA A PÍTKO
Další práce má potom provést firma ze Svatého Milukáše, která podle smlouvy odvede dílo za 573 386 korun. O co se jedná? V této ceně je zarnuta například úprava travnaté plochy, která byla v minulém roce poničena kácením lip a výsadbou nového tisu a pravděpodobně i všech ostatních ploch v místě, úprava obsypu kolem sochy, instalace pozinkované ocelové obruby, příprava trvalkových záhonů a další práce.
Součástí bude také instalace automatického závlahového systému a příprava pro napojení kamenného pítka, které se tedy v budoucnu v těchto místech objeví.

ZA KOLIK?
Spolu s projektem z minulého roku v ceně bezmála 170 000 Kč se tedy náklady na proměnu této části náměstí, dohledatelné na internetu (bez již vloni nakoupené zeleně a případných dalších investic do 50 000 korun) šplhají k 820 000 korun.

CO BUDE S CHODNÍKEM?
Při úpravě tohoto prostranství by bylo dobré zrekonstruovat také na chodník, který byl v minulých letech výrazně poničen při pohybu techniky a jsou zde hluboké vyjeté koleje. Jestli ale dojde řada i na tuto opravu, se teprve dozvíme.

05.03.2021 Zdeňka Nezbedová
  • Další články
  • Rubriky