Nnoviny

Asfalt na nové části cyklostezky by mohl být na konci května

Čáslav – Cyklostezky jsou v posledních letech nejen moderní, ale také rychle rostoucí sítí komunikací. Nechybí ani v Čáslavi a jejím nejbližším okolí. Kdy se projedeme po jejím nově budovaném úseku?

Cyklisté, ale i příznivci in-line bruslení nebo běhu, ale i ti, kteří se zkrátka “jen” rádi projdou, si již zvykli na nově opravenou a dobudovanou cyklostezku, kterou můžeme využívat už několik let. Nyní došlo i na další fázi výstavby. Přípravy na ni začaly již v minulém volebním období, ale realizace byla v posledních letech několikrát odložena. Nyní se tedy už skutečně můžeme těšit na ještě delší bezpečnou trasu. Její součástí bude i přemostění obchvatu v místech u zemědělského muzea.

ASFALT DO KONCE KVĚTNA
Jaký je plánovaý harmonogram prací? Podle informací, které na dotaz zastupitele Ing. Drahomíra Blažeje, MBA na jednání zastupitelstva města poskytl místostarosta Martin Horský, je dokončení cyklostezky otázkou týdnů.
„V současné době probíhají skrývky jak cyklostezky samotné, tak i založení mostu. Pokud půjde všechno dobře a bude-li přát počasí, mohl by být na cyklostezce asfalt už na konci května.
Most má v projektové dokumentaci na jeho vznik 16 týdnů a prozatím jsou práce lehce napřed,”
konstatoval.

PROBLÉMY S INŽENÝRSKÝMI SÍTĚMI
Do debaty se přidal i zastupitel a člen městské rady Mgr. Filip Velímský, Ph.D., který stavbu dozoruje za Archeologický ústav AV ČR. Podle jeho zprávy byly v době konání dubnového zasedání městského zastupitelstva jisté problémy s vedením inženýrských sítí a bude nutné ještě dořešit vše s vodohospodářskou společností. Plánované termíny by ale prý dodrženy být měly.

CELÝ OKRUH JIŽ V LÉTĚ?
Již v létě bychom se tak podle současných informací mohli projet po celistvém okruhu z Čáslavi přes Koudelov, Filipov a Drobovice zpět do města bez nutnosti pohybu po rušné komunikaci.

08.05.2021 Zdeňka Nezbedová
  • Další články
  • Rubriky