Nnoviny

Auta znovu pojedou městem místo po obchvatu. Co bude příčinou?

Čáslav – V době proticovidových opatření jsme si zvykli na poněkud řidší automobilový provoz, který částečně utlumil i dopady obávané objížďky městem při rekonstrukci obchvatu. Zanedlouho se ale motoristé, kteří by za běžných okolností využívali trasu mimo Čáslav, projedou městem znovu. Tentokrát půjde o dva víkendy…

Objížďka městem, která v minulém a předminulém roce provázela opravy mostů na obchvatu města, je naštěstí již minulostí. Zůstaly po ní ale problémy s kvalitou hlavního průjezdného tahu městem, jehož opravu by měla zajistit společnost ŘSD.

PROVIZORNÍ OPRAVY

Prozatím byla před minulou zimou jen provizorně opravena nejkritičtěji postižená místa, na celkový zásah silnice průjezdu městem stále čekají. Podle tiskového mluvčího Ředitelství silnic a dálnic Mgr. Martina Bučka by na rekonstrukci silnic v našem městě mělo dojít ve druhém pololetí tohoto roku.

DVA VÍKENDY BEZ ČÁSTI OBCHVATU

Do té doby nás ale podle vyjádření místostarosty města Martina Horského čekají další dva víkendy, kdy bude provoz z obchvatu sveden do ulic města – tentokrát obousměrně. Důvodem je výstavba nového mostu, jako součásti další části cyklostezky. Podle místostrarosty se bude jednat o jeden víkend v průběhu měsíce června a další v době letních prázdnin. „Objížďka bude obousměrná, půjde po Jeníkovské ulici a přes Chrudimskou ulici zpět na obchvat,“ vysvětlil Martin Horský na dotaz občana, vznesený na zasedání zastupitelstva.

10.05.2021 Zdeňka Nezbedová
  • Další články
  • Rubriky