Nnoviny

Banjo jamboree opět rozezvučí Vodranty tóny bluegrassu

Čáslav – Už za pár dní – v pátek 18. a v sobotu 19. června se s největší pravděpodobností zdejší Vodranty znovu promění v baštu milovníků bluegrassu. A to i přesto, že organizace jakékoliv podobné akce je v současných podmínkách doslova adrenalinovou záležitostí…

ZNOVU V ČÁSLAVI

Bluegrassový festival Banjo Jamboree čeká v tomto roce už 49. ročník – a opět se uskuteční v Čáslavi, která se již stala jeho tradičním dějištěm. Ostatně nádherné prostředí lesoparku Vodranty mu nabízí to nejlepší zázemí. Přesto, že se akce s největší pravděpodobností uskuteční (bohužel je stále nutné počítat s tím, že mohou nastat nepředvídané problémy vinou pandemie), bude i zde nutné důsledně se řídit pokyny organizátorů a dodržovat všechna nařízená opatření.

BJ 2020
Foto: nnoviny.cz

NUGGET JAKO “TAHÁK” AKCE

Na co se mohou účastníci tradiční a velmi příjemné akce letos těšit? Na webu akce se k tomuto tématu vyjadřuje za předsednictvo Bluegrassové asociace ČR jeden z jejích organizátorů, Petr Brandejs: „Jako hlavní, v Čechách málokdy viděnou atrakci uslyšíte rakousko-český Nugget v nové sestavě s Ralphem Schutem. Ale i ostatní kapely budou stát za to. Přesné časy ještě dolaďujeme,“ přiblížil s odkazem na PLAKÁTY, které jsou už k vidění i na výlepových plochách ve městě. „Nepodaří se nám sice z USA dostat do Čáslavi Caseyho Driessena, ale napřesrok už to snad konečně dopadne,“ nastínil Petr Brandejs i plány, které sice pro letošek covid odložil, ale zrušeny rozhodně nejsou.

BJ 2020
Foto: nnoviny.cz

HUDBA, DÍLNY, PROGRAM PRO DĚTI A SPOUSTA DALŠÍHO

A co dalšího festival nabídne svým návštěvníkům? „Kromě skvělé muziky se jako obvykle se můžete těšit na dílny, vylepšený program pro děti, noční jam-sessiony, jídlo i pití, prodej CD a dalších hudebnin a snad i bazén. Co si myslíte o BAČR, budete mít možnost nám osobně sdělit na valné hromadě:-) Český rozhlas bude opět nahrávat, tak si můžete posléze poslechnout záznam,“ doplnil Petr Brandejs, který jistě věří, že se letošní ročník v rámci pandemických možností vydaří na jedničku, ostatně jako vždy.

Vydáte se i vy strávit příjemné chvíle v přírodě při poslechu příjemných bluegrassových tónů?

06.06.2021 Zdeňka Nezbedová
  • Další články
  • Rubriky