Nnoviny

Místo pro veřejné grilování za čtvrt milionu se v Čáslavi objeví již brzy

Čáslav – V projektu, který před časem představilo vedení města a jenž nastínil možnou budoucí podobu parku u zemědělské školy s mnoha novými prvky, bylo také místo pro veřejné grilování. Nyní se zdá, že se plány začínají naplňovat.

OBJEDNÁVKA BYLA ODESLÁNA

Zda se bude jednat o tak zvané griloviště přímo na místě, kde bylo v projektu plánováno, pravděpodobně uvidíme již brzy. Radnice už totiž objednala “sestavu s kruhovým grilovištěm” od společnosti CityZEN Living s.r.o. z Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi.

Ilustrační fotografie z nabídkového prospektu společnosti CityZEN Living s.r.o.. Bude čáslavské griloviště vypadat podobně?
Foto: CityZEN Living s.r.o.

ODOLNÉ PRVKY

Podle objednávky, zveřejněné v registru smluv, se bude jednat o veřejné kulaté ohniště s grilovacím límcem, dále oblouky s dřevěnými podsedáky a odpadkový koš s popelníkem. Vše by mělo stát na upraveném podloží o šestimetrovém průměru. „Sestava je vyrobena z vysokopevnostního HPC betonu a je ošetřena antigraffiti nátěrem a hydrofobním nátěrem. Prvky určené k sezení jsou doplněny o dřevěné podsedáky a jsou ošetřeny vůči působení povětrnostních vlivů,“ je uvedeno v objednávce.

KOLIK STOJÍ MÍSTO PRO VEŘEJNÉ GRILOVÁNÍ?

V ceně 240 272,00 Kč vč. DPH, která je v registru uvedena, je také instalace griloviště. Jeho pravidelnou údržbu pak upravuje další smlouva se stejnou dodavatelskou společností. Ta bude následující dva roky veřejné grilovací místo čistit jedenkrát za dva týdny vždy od dubna do listopadu vždy za 2.600 Kč, celkem tedy přibližně za 116.000 Kč.

PÁR OTÁZEK NAKONEC

Vypadá to tedy, že se bude v Čáslavi grilovat již před koncem prázdnin. Jak bude vypadat organizace a bude nutné si místo předem zamluvit, případně kde a jak dlouho dopředu? Kdo bude o místo pečovat v období mezi pravidelnou údržbou? To jsou otázky, na které se snad již brzy dozvíme odpovědi přímo z radnice.

Úvodní foto: pixabay.cz

11.07.2021 Zdeňka Nezbedová
  • Další články
  • Rubriky