Nnoviny

Jakou možnost řešení situace v nemocnici vidí starosta města a kdo podle něj poškozuje její dobré jméno?

Čáslav – Kdo všechno nese vinu na destabilizaci nemocnice? Podle vyjádření starosty města jde o problémy z minulého období, lidi, kteří šíří negativní informace i personál, jehož odchod znamená zásah do života nemocnice. A řešení? Možná společnost New Dimension, s.r.o. z Frýdku-Místku.

Na pondělním mimořádném zasedání čáslavského zastupitelstva samozřejmě vystoupil také starosta města JUDr. Vlastislav Málek, který v úvodní části svého proslovu nejprve zhodnotil minulý stav nemocnice, kdy připomněl některé její problémy v uplynulém období, zvláště ty finanční, z nichž vycházely také problémy s vyplácením odměn zaměstnanců.

NÁVRAT JEN PRO POROVNÁNÍ

Následně konstatoval, že se k tomuto vrátil jen proto, aby ukázal, že ryze negativní obrázek, podávaný o stavu nemocnice, je zjednodušený. Ti, kteří toto šíří, by si podle jeho vyjádřen měli uvědomit svůj díl na poškozování dobrého jména nemocnice.

POTŘEBUJEME PARTNERY, ZAMĚSTNANCE

„K řešení situace na interně potřebujeme partnery, zaměstnance, kteří chtějí u nás pracovat – a přednost mají samozřejmě naši zaměstnanci. Pokud zde ale pracovat nechtějí a za důvod uvádějí výhrady k bývalému řediteli nemocnice, neochotu pracovat s kolegy z jiného oddělení nebo obavu o nezvládnutí z možné další vlny koronavirové pandemie, pak není v našich silách tyto zaměstnance v nemocnici udržet. Jejich rozhodnutí znamená citelný zásah do života nemocnice, který má vliv na její stabilitu.

ZÁSADNÍ ROZHODNUTÍ – POMŮŽE?

Vědomi si této skutečnosti, přistoupili jsme k závažnému a zásadnímu rozhodnutí. Po dohodě a na žádost pověřeného ředitele pana Ing. Cimického rada města svým usnesením ze dne 6. 8. schválila po projednání žádosti pana ředitele smlouvu se společností New Dimension, s.r.o. o poskytování služby interim managementu. Smyslem této smlouvy je sestavit krizový tým s cílem stabilizace nemocnice v oblasti zajištění personálního chodu nemocnice, nastavení interních procesů s dopadem na řízení chodu nemocnice, vybudování kompetentního managerského týmu nemocnice za situace, kdy bývalý ředitel rezignoval, v nemocnici jsou vznášeny různé ultimativní požadavky, které nabourávají obvyklé řídicí procesy a dochází k podávání výpovědí zaměstnanců, které nelze obratem nahradit.

NUTNÉ RAZANTNÍ OPATŘENÍ

Tato krize – a když budeme hovořit o této těké situaci, tak nemá smysl zastírat, že je to krize – je personální krizí, která vyžaduje razantní opatření, které musí na základě analýzy stavu a přijetí nezbytných opatření realizovat krizový tým, složený z externích i interních pracovníků. Nemocnice je a zůstává městskou příspěvkovou organizací s Ing. Cimickým, jako pověřeným ředitelem. Na tom se nic nemění a měnit nebude.“

Jak se zaměstnanci společnosti New Dimension “zabydlí” v naší nemocnici a zda ji dokáží navést na správnou cestu se dozvíme do konce roku. Nezbývá, než si přát, aby to vyšlo.

09.08.2021 Zdeňka Nezbedová
  • Další články
  • Rubriky