Nnoviny

Spolek Formanova Čáslav žádá o příspěvek na Dvorky. Pomůžete i Vy?

Čáslav – Již zanedlouho se Čáslav opět stane dějištěm Dvorků, tentokrát druhého ročníku akce, která v minulém roce neměla o návštěvníky nouzi. Stejně jako vloni, i letos bude většina programu přístupná divákům a účastníkům bezplatně, ale protože “každá legrace něco stojí”, bez peněz se neobejde ani takováto akce. A tak má každý, kdo má zájem, možnost přispět organizátorům na zdárný průběh víkendového programu. Jak?

Sbírka na akci Dvorky 2021 probíhá na webu darujme.cz., za nímž stojí Nadace Via a jehož prostřednictvím bylo jen v minulém roce vybráno na charitativní účely 232 milionů korun. To je více než úctyhodné číslo. Kromě kulturních a dalších akcí je zde možné přispět například i na tornádem postiženou Moravu a mnoho jiných charitativních projektů.

Na letošní ročník Dvorků je možné přispět přímo zde. Sbírka byla spuštěna 13. srpna a do 24. 8. na konto akce přibylo od 12 dárců 9 600 Kč, přičemž cílem je vybrat 60 000 Kč. Přidáte se také?

Jak na webu darujme.cz popisují Dvorky organizátoři akce?

„Když jsme s vámi loni prožívali vůbec první čáslavské Dvorky, byl to zázrak! Tolik života v ulicích Čáslavi, tolik radosti, zážitků a pocitu, že se všichni podílíme na něčem výjimečném.  Proto si to chceme zopakovat. Dvorky 2021 tu mohou být jen díky desítkám lidí, kteří se rozhodli je podpořit svou prací: 41 místních lidí vystoupí nebo bude lektorovat workshopy a dílny bez nároku na honorář, kolem 80 jich bude dobrovolně pomáhat s organizací. Abychom mohli vytvořit znovu festivalovou atmosféru a přivézt do Čáslavi i zajímavé hosty, potřebujeme ale nejen zapálené lidi, ale velmi prozaicky i peníze. Z různých fondů se našemu spolku podařilo na letošní Dvorky získat takřka 200.000 Kč. Potřebujeme ale ještě 80.000 Kč, abychom pokryli všechny náklady.  Prosíme, podpořte nás darováním jakékoli částky a staňte se tak spolutvůrci Dvorků!
Ať je vám 10 měsíců nebo 90 let druhý ročník Dvorků vám nabídne spoustu příležitostí k setkání, tvoření a zábavě. Čekají na vás koncerty, workshopy, jarmarky, dílny, performance, divadelní představení, výstava, přednášky, procházky, výlety, čtení autorská i scénická, či filmová projekce a scházet samozřejmě nebude ani soutěž o nejlepší buchtu, “hasičská” tombola nebo táborák v samotném srdci města.“

24.08.2021 Zdeňka Nezbedová
  • Další články
  • Rubriky