Nnoviny

Radnice kupuje nová auta. Na co potřebuje terénní Mitsubishi za víc než tři čtvrtě milionu?

Čáslav – Obměna vozového parku jakékoliv organizace, tedy i úřadů, je samozřejmostí. A tak není s podivem, že tajemník čáslavské radnice na počátku listopadu podepsal objednávku na novou Fabii v ceně 354 844 Kč. Proč ale došlo k nákupu dalšího z nově pořizovaných automobilů – terénního pickupu Mitsubishi L200 DC 2,2, jehož cena je podle objednávky z 1. listopadu 770 090 Kč?

Objednávka na terénní vůz byla podepsána a snad se časem dočkáme i jeho představení a vysvětlení, na co radnice takový automobil v této ceně podle jejích představitelů potřebuje. Možná už dosloužil valník, který využívali pracovníci, pečující o zeleň města.

Rozhodně se takové auto podle výrobce ale hodí ke zdolávání těžkého terénu, farmaření i na těžkou práci. Přitom si řidič může připadat jako ve velmi pohodlném osobním voze. Předpokládejme tedy, že ani cesty v parku kolem Měděnice a dokonce ani výjezd až na samý vrchol Čeplova nebo k Čáslavské chatě na Portáškách nebudou pro nový přírůstek radničního vozového parku žádným nepřekonatelným problémem.

Ať už bude Mitsubishi L200 využíváno k čemukoliv, snad se brzy dozvíme, proč bylo o takové investici rozhodnuto a vše bude pochopitelnější.

Foto: media.mitsubishi-motors.cz (5. generace vozu Mitsubishi L200, nyní je na trhu již i 6. generace)

13.11.2021 Zdeňka Nezbedová
  • Další články
  • Rubriky