Nnoviny

Nová lékařka v čáslavské nemocnici

V čáslavské nemocnici již několik týdnů slouží nově příchozí zkušená lékařka MUDr. Jarmila Hálová, která posílila tým rediodiagnostického oddělení. Jak se představila svým novým pacientům?

Paní doktorko, mohla byste se, prosím, v krátkosti představit svým novým pacientům?
Jsem radiodiagnostik, budu se tedy setkávat s pacienty, kteří přijdou na rentgen, CT vyšetření nebo na ultrazvuk. Mohu říci, že je to obor, při jehož výběru jsem se nemýlila, pracuji v něm již sedmadvacet let a stále mě baví, což se dá považovat za výhru.

Do čáslavské nemocnice přicházíte poměrně z daleka. Máte k tomuto městu nebo kraji nějaký vztah?
Jsem rodilá Kutnohoračka a Kutnohoračkou se stále cítím, i když jsem většinu života prožila na severu a východě Čech. Do tohoto kraje jsem ale i později jezdila k prarodičům, část mojí rodiny zde stále žije. Proto jsem si vztah ke zdejším místům zachovala.

Odkud vlastně přicházíte a proč jste se rozhodla posílit tým lékařů právě v čáslavské nemocnici?
Mým prozatím jediným působištěm, kde jsem ale strávila celých zmiňovaných sedmadvacet let, byla nemocnice v Ústí nad Orlicí. Tam odkud přicházím ale již ale v poslední době došlo k velkým změnám, které mě přesvědčily o tom, že je na čase změnit nemocnici. Navíc přišla nabídka, abych pomohla právě v Čáslavi, tedy v nemocnici, o které jsem v minulosti slýchala jen to nejlepší, ale její současná situace je bohužel v mnoha ohledech zoufalá. Nebylo tedy příliš proč váhat.

Jste v čáslavské nemocnici teprve velmi krátce, vlastně jen několik dní, a proto se na její prostředí můžete povídat nezaujatýma očima, pohledem “zvenku”. Jak se Vám jeví?
Můj první dojem z čáslavské nemocnice a hlavně radiodiagnostického oddělení je velmi silný. Jde o vstřícnost a přátelskost tohoto oddělení, doslova na mě dýchly staré zlaté časy v tom nejlepším smyslu vztahů mezi lidmi. Cítím rodinnou atmosféru a doslova přátelství, které je možné zachovat jen v menších nemocnicích. Tam, odkud přicházím, již došlo ke slučování nemocnic v jeden velký celek a prostředí jak pro pacienty tak i pro zaměstnance se stává neosobním. Já mám mnohem raději menší nemocnici s prostředím, kde jsou zaměstnanci i vedení k sobě vzájemně loajální, znají se a lidé nejsou jen diagnózy nebo čísla na výplatních páskách. To je pro mě velmi důležité.

Jak vnímáte konkrétně nynější chod radiodiagnostické oddělení?
Jak jsem byla informována a jak také vidím, oddělení bylo delší dobu v útlumu vzhledem k celkové situaci v nemocnici. S návratem dalších oddělení k běžnému provozu je ale více práce i zde a poptávka po našich službách je a bude. Navíc s větším počtem lékařů je možné zajistit více činností přímo zde v nemocnici a není nutné využívat tak často externí firmy.

Je na to oddělení podle Vašeho názoru připraveno i po technické stránce? Jak byste zhodnotila zdejší přístroje?
Vybavení je zde výborné. Jsou to moderní přístroje nových generací, prognózu oddělení vidím dobře, i když by bylo dobré získat ještě větší počet lékařů i laborantů. Ale to je otázka času.

Přejme tedy paní doktorce Jarmile Hálové, aby ji stejně jako doposud na jiném pracovišti dělala nyní radost i práce v naší – jak ji sama označila – malé rodinné nemocnici. Bude to výhra i pro pacienty z Čáslavi a širokého okolí.

25.01.2023 Zdeňka Nezbedová
  • Další články
  • Rubriky